مجیدرضا نوروزی ، خبرنگار بحرالعلوم نیوز ،  21  مرداد 1401

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان، منصور احمدی، در نشست خبری که با اصحاب رسانه و خبرنگاران لرستان و با حضور دکتر مهدی عبدالی معاون مدیرکل مطبوعات و رسانه‌های داخلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد، ضمن تسلیت ایام عزاداری سرور و سالار شهیدان، اظهار کرد: هفدهم مردادماه روز تجلیل و تقدیر از مقام شامخ اهالی رسانه در روز عاشورا واقع شد دو حادثه هستند که سنخیت کاملی با هم دارند.

وی ادامه داد: همه ادارات و مسئولان خادمان عام و ما در اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان خادمان خاص اصحاب رسانه‌ها هستیم، اگر شما نباشید هیچ صحبت، خدمت و تبیینی صورت نمی‌پذیرد.

احمدی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان با اشاره به اینکه وقتی مقام معظم رهبری می‌فرماید امروز رسالت ما جهاد تبیین است، بیان کرد: جهادگران این عرصه کسانی جز خبرنگاران و فعالان عرصه مطبوعات نیستند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان ادامه داد: ما به یک روز تحت عنوان خبرنگار اکتفا نمی‌کنیم و هفته خبرنگار را داریم که روز شنبه در اولین روز این هفته، شورای اطلاع‌رسانی را داریم.

احمدی ادامه داد: در حوزه رسانه و مطبوعات ۱۱ جلسه مستقیم با اصحاب رسانه و مطبوعات داشتیم و به صورت روزانه وقت مشخصی را به رسیدگی به امور رسانه و مطبوعات اختصاص داده‌ایم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان ادامه داد: تمام تلاش خود را در ساماندهی خانه مطبوعات لرستان انجام می‌دهیم، در حال حرکت هستیم تا به نقطه اوج برسیم.

وی عنوان کرد: ادعایی نداریم که تمام کارها به نحو احسنت انجام می‌شود اما این ادعا را داریم که در راستای رسانه و مطبوعات ساکت و راکد نماندیم بلکه در حال حرکت هستیم.

احمدی ادامه داد: با همه مدیران دستگاه‌های اجرایی مکاتبه کردیم که در حد توان خود در این هفته از خبرنگاران تجلیل شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان تصریح کرد: در ابتدای هفته آینده برنامه شورای اطلاع‌رسانی را داریم که ریاست آن با استاندار خواهد بود.

وی ادامه داد: به خاطر تلاقی این ایام با ایام محرم در نظر داریم برنامه این روز رنگ‌ و بوی شهید و شهادت بگیرد و رسالت خبری شما پررنگ‌تر شود تصمیم گرفتیم مراسم روز خبرنگار را امسال به نحوی دیگر برگزار کنیم.

احمدی بیان کرد: ما هفت شهید در حوزه خبر داریم که سه شهید بزرگوار هژبر، حیدریان و صارمی به صورت تخصصی در حوزه خبر کار می‌کردند، به همین مناسبت که مدفن شهید بروجردی در شهرستان بروجرد قرار دارد یک رویداد یک روزه تقدیر و تجلیل از شما خبرنگاران را در شهرستان بروجرد برگزار کنیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان افزود: اولین برنامه ما در این روز حضور بر سر قبر شهید صارمی و پس از آن مراسم تقدیر و تجلیل از اصحاب رسانه و مطبوعات لرستان با حضور معاون مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در شهرستان بروجرد برگزار می‌شود.

وی با اشاره به تعمیر و تجهیز سالن شهید آوینی ارشاد اسلامی لرستان، عنوان کرد: تمام اعتبارات مربوط به مصوبات سفر رئیس‌جمهور به استان لرستان در حوزه فرهنگ و هنر جذب شده و تفاهم‌نامه با پیمانکاران برای انجام چهار پروژه منعقد شده و دو پروژه نیز تا پایان ماه جاری شروع به کار می‌کنند که برخی از این پروژه‌ها وقفه ۱۴ ساله دارند.