( Bahrololoom News ( News Site: Cultural and Social

۴ مطلب در ارديبهشت ۱۴۰۳ ثبت شده است

توسعه فعالیت‌های فرهنگی و هنری در دستور کار دولت سیزدهم است

مجیدرضا نوروزی، خبرنگار بحرالعلوم نیوز، سوم اردیبهشت 1403

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و آموزش‌های هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: توسعه فعالیت‌های فرهنگی هنری از طریق مشارکت مردم در دستور کار دولت سیزدهم قرار دارد.

محمدحسین اسماعیلی روز شنبه در آیین افتتاح مجتمع چند منظوره "آوای کوچه فیلم" بروجرد اظهار کرد: این شهرستان در طول تاریخ هویت ارزشمند فرهنگی داشته و دارد به نحوی که بسیاری از بزرگان و اندیشمندان از این دیار به منصه ظهور رسیده‌اند.

وی با بیان اینکه فعالیت و رشد بخش خصوصی در حوزه هنر و فرهنگ موثر خواهد بود افزود: شکوفایی و پویایی یک جامعه، مستلزم حضور بخش خصوصیِ فعال و خلاقِ برآمده از متن مردم است.

وی تصریح کرد: در دولت سیزدهم و دوره جدید وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی توسعه فعالیت‌های فرهنگی هنری و حکمرانی فرهنگی از طریق مشارکت مردم در دستور کار قرار گرفت و برنامه‌های بسیاری از ابتدای دولت در این حوزه انجام شد.

اسماعیلی ادامه داد: در مجموعه دفتر برنامه‌ریزی و آموزش‌های هنری نیز برنامه‌های تحولی بسیاری در نظر گرفته‌ شد که یکی از این برنامه‌ها حمایت از بخش غیردولتی و آموزشگاه‌های آزاد هنری در غالب طرح ملی تابا" (تجلیل از الگوهای برتر آموزشگاهی) است.

وی افزود: برای نخستین بار در کشور امروز این طرح در لرستان آغاز و موسسه آوای کوچه فیلم به عنوان اولین الگوی برتر آموزشگاهی در ایران معرفی می‌شود.

وی به ضرورت حمایت‌های مادی و معنوی از الگوهای برتر آموزشگاهی اشاره کرد و اظهار کرد: دوره‌های آموزشی تخصصی با حضور استادان برتر کشور در این آموزشگاه‌ها برگزار می‌شود.

اسماعیلی ضمن تاکید بر راه‌اندازی رشته پویانمایی (انیمیشن) در هنرستان هنرهای زیبای بروجرد گفت: امیدواریم با همکاری فرمانداری شهرستان مکان مناسبی برای این هنرستان در سال تحصیلی جدید در نظر گرفته شود و همکاری و حمایت‌های لازم در خصوص تامین تجهیزات این هنرستان از سوی اداره کل فرنگ و ارشاد اسلامی نیز انجام خواهد شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان نیز در این آیین گفت: بروجرد در همه عرصه‌های فرهنگی، هنری و تاریخی هنرمندان، بزرگان و جوانان ارزشمندی دارد.

اعظم روانشاد با اشاره به اینکه با افتتاح این مجتمع، لرستان نخستین گام در تحقق شعار سال را برداشت، بیان کرد: یکی از شاخصه‌های تحقق شعار سال حضور حلقه‌های میانی است و افتتاح این مجموعه بدون دریافت کمکی از بخش دولتی مصداق بارز این اصل است.

وی با بیان اینکه امسال در مجموعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تحقق طرح شهید آوینی به عنوان یک رسالت مهم دنبال می‌شود، افزود: کارهای فاخری که جامعیت فرهنگی هنری داشته باشند و جریان‌سازی فرهنگی ایجاد کنند حمایت خواهند شد.

وی اشاره به حمایت هنرمندان لرستانی از عملیات «وعده صادق» و قدردانی از نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در انجام موفقیت‌آمیز این عملیات راهبردی گفت: هنرمندان، سینماگران و اهالی فرهنگ لرستان با واکنش‌های خود در بزنگاه‌های مختلف ثابت کرده‌اند همواره به رسالت بزرگ انسانی و تاریخی خویش پایبند هستند.

فرماندار بروجرد نیز در این آیین اظهار کرد: باید برای کاهش بیکاری، فرهنگ کار اصلاح شود و یکی از نکات مهم این طرح مسئله فرهنگ کار است چراکه بسیاری از افراد اذعان دارند کار نیست اما در اصل در فرهنگ کار دچار مشکل هستند بنابراین می توان با برنامه‌ریزی و با توجه به نیازهای جامعه به درآمدهای خوبی دست یافت.

مسلم مرادی با اشاره به اینکه حوزه فرهنگ و هنر دارای ظرفیت بالایی در جامعه است، گفت: باید از ظرفیت این حوزه برای بیان مسایل و مشکلات جامعه بهره‌مند شد.

وی نشاط اجتماعی را ضرورت جامعه دانست و افزود: برگزاری رویدادهای فرهنگی و هنری می‌تواند به افزایش تعاملات اجتماعی و افزایش احساس تعلق به جامعه کمک کند و این امر نیز باعث امید و نشاط در جامعه می‌شود.

وی همچنین اضافه کرد: انتظار می‌رود با توجه به اینکه بروجرد هنرمندان بسیاری دارد حمایت‌های بیشتری از آنها از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صورت پذیرد.

به گزارش ایرنا برای نخستین بار در کشور با حضور مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و آموزش‌های هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مجتمع چند منظوره "آوای کوچه فلیم" بروجرد به عنوان الگوی برتر آموزشگاهی معرفی شد.

در طرح ملی تابا، الگوهای موفق آموزشگاهی معرفی و تجلیل خواهند شد که امروز برای نخستین بار در کشور این اتفاق رقم خورد.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
مجیدرضا نوروزی

۲ طرح ورزشی در بروجرد کلنگ‌زنی شد

محمد نوروزی، خبرنگار بحرالعلوم نیوز، سوم اردیبهشت 1403

رییس اداره ورزش و جوانان بروجرد گفت: سالن ورزشی روستای خایان و زمین فوتبال چمن مصنوعی پادگان مهندسی ارتش در شهرستان بروجرد کلنگ زنی شد.

اعظم عزیزی روز شنبه اظهار کرد: زیربنای این طرح ها در مجموع یک هزار و ۴۵۰ متر مربع بوده و پیش‌بینی می‌شود تا سال ۱۴۰۴ به بهره‌برداری برسند.

وی بیان کرد: ۸۵ میلیارد ریال برای تکمیل و بهره برداری از این طرح های ورزشی نیاز است.

رییس اداره ورزش وجوانان بروجرد اضافه کرد: احداث سالن ورزشی روستای خایان بروجرد با زیربنای ۴۰۰ مترمربع از محل اعتبار استانی نمایندگان شهرستان احداث خواهد شد که در سال جاری نیز ۳۰ میلیارد ریال برای آن تخصیص یافته است.

عزیزی با بیان اینکه ادامه داد: زمین فوتبال پادگان مهندسی ارتش نیز در مساحت یک هزار و ۵۰ متر مربع از محل اعتبارات استانی احداث می شود که در سال جاری نیز ۱۵ میلیارد ریال برای آن تخصیص یافت.

وی تاکید کرد: این طرح های ورزشی با پیگیری های عباس گودرزی نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی و از محل اعتبارات استانی نمایندگان احداث خواهد شد.

رییس اداره ورزش و جوانان بروجرد با بیان اینکه تعداد کل ورزشکاران بیمه‌شده‌ شهرستان ۱۰ هزار نفر است، یادآور شد: این تعداد ورزشکار در رشته‌های مختلف ورزشی ساماندهی شده‌اند، همچنین از ۴۷ هیات ورزشی در بروجرد، ۴۵ هیات فعال است.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
مجیدرضا نوروزی

۱۰ هزار متر مربع زمین‌ کشاورزی در بروجرد رفع تصرف شد

مشکات نوروزی، خبرنگار بحرالعلوم نیوز، سوم اردیبهشت 1403

مدیر جهاد کشاورزی بروجرد گفت: ۱۰ هزار متر مربع از زمین‌های کشاورزی این شهرستان در راستای جلوگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز توسط یگان حفاظت امور اراضی بروجرد رفع تصرف شد.

جواد گودرزی روز پنجشنبه گفت: این مقدار زمین کشاورزی در راستای اجرای تبصره ۲ ماده ۱۰ قانون حفاظت امور اراضی چهار فقره حکم قطعی قضایی در شهر اشترینان صورت گرفت.

وی اظهار کرد: این عملیات با حضور رییس دادگاه اشترینان، مدیر جهادکشاورزی، مدیر و پرسنل یگان حفاظت امور اراضی شهرستان بروجرد، مدیر و کارکنان مرکز جهاد کشاورزی اشترینان و نیروی انتظامی و سایر عوامل مرتبط انجام شد.

مدیر جهاد کشاورزی بروجرد با اشاره به اینکه قلع و قمع بناهای غیر مجاز و اعاده به وضعیت اولیه با جدیت دنبال می‌شود، بیان کرد: در جهت اهداف عدالت محور و پاسداری از امنیت غذایی و حفاظت از اراضی کشاورزی شهرستان که به واسطه شرایط آب و هوایی مناسب و مستعد گردشگری همواره مورد توجه سودجویان و ساخت و سازهای غیر مجاز بوده است.

گودرزی تاکید کرد: این اقدام در راستای حفظ کاربری زمین‌های زراعی و باغ‌ها واقع در اراضی کشاورزی روستای کریم آباد صورت گرفت.

وی اضافه کرد: از همه صاحبان ساخت و سازهای غیر مجاز تقاضا می شود با جهاد کشاورزی همکاری لازم را به عمل آورده و زمین‌های تغییر کاربری داده شده غیر مجاز را تا حد ممکن به وضعیت اولیه زراعی و باغی بازگردانند زیرا تمام زمین‌هایی که غیر قانونی تغییر کاربری شده شناسایی و برابر قانون به زودی اجرای حکم خواهد شد.

مدیر جهاد کشاورزی بروجرد ادامه داد: از شهروندان تقاضا می‌شود با توجه به امکانات بسیار محدود این مدیریت در شناسایی ساخت و سازهای غیر مجاز از طریق سامانه ۱۳۱ ما را بیش از پیش در استیفای حقوق عمومی خود یاری نمایند.

شهرستان بروجرد دارای ۶۹ هزار هکتار زمین زراعی و باغی است.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
مجیدرضا نوروزی

امام جمعه بروجرد: ایران اسلامی مقتدر و قوی است

مریم خاکی، خبرنگار بحرالعلوم نیوز، سوم اردیبهشت 1403

امام جمعه بروجرد گفت: ایران اسلامی مقتدر و قوی است و این اقتدار را با عملیات وعده صادق به جهانیان نشان داد.

حجت الاسلام سیدعلی حسینی روز سه شنبه در دیدار با نیروهای پادگان مهندسی ارتش جمهوری اسلامی بروجرد اظهار کرد: امروز پیشرفت‌های ایران اسلامی در همه عرصه‌ها باعث اقتدار و عزت شده است، این پیشرفت‌ها مرهون رهنمودهای حکیمانه رهبر معظم انقلاب و رشادت‌ها و از جان‌گذشتگی فرزندان غیور ایران اسلامی است.

وی با اشاره به اینکه در عملیات وعده صادق مشخص شد که موشک های ایران فقط برای دفاع استفاده خواهد شد، افزود: موشک های ایران نقطه‌زن هستند و اهداف مشخص را هدف قرار دهند.

امام جمعه بروجرد با تاکید براینکه قدرت موشکی، امنیت آفرین است، بیان کرد: امروز کسانی که می‌گفتند موشک برای چیست باید متوجه باشند که دشمنان آنچنان ترسیده‌اند که بسیاری از کشورها اعلام کردند، که در این ماجرا جویی رژیم غاصب دخالت نخواهند کرد.

حجت الاسلام حسینی اضافه کرد: ایران در عملیات وعده صادق حکیمانه برخورد کرد، حماقت رژیم صهیونیستی در حمله به کنسولگری ایران در دمشق باعث شد ایران اسلامی اهداف مشخصی را مورد هدف قرار دهد.

وی یادآور شد: رژیم صهیونیستی باور نمی کرد این‌ بار ایران حملات آنان را تلافی نکند ولی نیروهای مسلح با عملیات وعده صادق دشمنان را تنبیه بزرگی کردند.

امام جمعه بروجرد با اشاره به اینکه نیروهای مسلح ایران اسلامی جدا از مردم نیستند، گفت: در زمان طاغوت آمریکا و انگلیس برای ارتش تعیین تکلیف می‌کردند، شاه خائن انسانی ترسو بود که مغلوب فرهنگ غربی بود.

حجت الاسلام حسینی افزود: امروز خدا را شاکریم که ارتش جمهوری اسلامی در دنیا بی‌نظیر است، ارتش و دیگر نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران ولایتمدار و برای اعتلای نظام مقدس اسلامی جان خود را فدا می‌کنند.

وی گفت: نخبگان جوان ایرانی در کمتر از ۴۰ سال از کشورهایی که ۲۰۰ سال است تلاش می‌کنند در همه عرصه ها جلوتر هستند.

ارتش جمهوری اسلامی بدنه مردمی دارد

فرمانده مرکز آموزش مهندسی ۴۱۱ نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی بروجرد بیان کرد: ارتش جمهوری اسلامی بدنه مردمی دارد و قبل از پیروزی انقلاب و در زمان جنگ تحمیلی شهیدان بزرگی مثل شهید صیاد شیرازی را تقدیم نظام کرده است.

امیر سرتیپ دوم عبدالعلی فریادی گفت: نیروهای مسلح جمهوری اسلامی در عملیات وعده صادق سیلی محکمی به رژیم کودک کش اسراییل وارد کردند.

وی ادامه داد: در دوران دفاع مقدس رزمندگان ارتشی در کنار سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و رزمندگان عملیات‌های مختلفی انجام دادند و ۵۵ درصد تجهیزات دشمن را در آغاز جنگ منهدم کردند.

فرمانده مرکز آموزش مهندسی۴۱۱ نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی اضافه کرد: نسل جوان و نوجوان باید در مورد عملیات‌های دفاع مقدس مطالعه داشته و آگاه باشند و رشادت های رزمندگان برای آنها تبیین شود.

امیر فریادی تاکید کرد: در طول این ۴۵ سال نیز ارتش جمهوری اسلامی پای کار ملت و در کنار مردم ایستاده و امروز ارتش و نیروهای مسلح به خودکفایی رسیدند و در نوک قله پیشرفت همه جانبه ایستاده اند.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
مجیدرضا نوروزی