( Bahrololoom News ( News Site: Cultural and Social

۳ مطلب در تیر ۱۴۰۲ ثبت شده است

۹۰ میلیارد تومان مالیات در بروجرد اخذ شد

مجیدرضا نوروزی ، خبرنگار بحرالعلوم نیوز ، 01 تیر 1402

رییس اداره امور مالیاتی بروجرد گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۹۰ میلیارد تومان مالیات اخذ شده است.

حسین پیرهادی روز سه شنبه در جمع خبرنگاران در سالن جلسات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بروجرد افزود: سال گذشته ۳۳۰ میلیارد تومان مالیات در شهرستان بروجرد اخذ شده است.

وی اظهار کرد: سهم مالیات شرکت‌های صنعتی و تولیدی ۱۸۰ میلیارد تومان، بخش دولتی ۱۵ میلیارد تومان، بخش خصوصی ۱۳ میلیارد تومان و کسبه و بازاریان ۴۳ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان و سهم مستغلات هفت میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان بوده است.
رییس اداره امور مالیاتی بروجرد بیان کرد: از محل عوارض ارزش افزوده پارسال ۴۶ میلیارد ۷۰۰ میلیون ریال به شهرداری بروجرد و اشترینان و دهیاران پرداخت شده است.

پیرهادی با اشاره به اینکه بروجرد دارای رشد صنعتی خوب و مطلوبی است، افزود: قسمت عمده درآمد مالیاتی از رشد صنعتی و شرکت های بزرگ اخذ می‌شود.
وی ادامه داد: تلاش داریم به شرکت‌های تولیدی و صنعتی در پرداخت عوارض سخت گیری نکنیم و طبق مصوبه ستاد تسهیل استان لرستان مالیات آنان قسط بندی می شود.
رییس اداره امور مالیاتی بروجرد یادآور شد: افرادی که در طول یک ماه ۱۰۰ تراکنش مالی داشته باشند و ۳۵ میلیون تومان در ماه درآمد دارند حساب تجاری محسوب می شود.
پیرهادی افزود: امسال در بروجرد تاکنون ۱۶ هزار و ۳۶۴ اظهارنامه مالیاتی گرفتیم که ۱۴ هزار و ۱۰۰ اظهارنامه توافق و مالیات را قبول کرده اند.

رییس اداره امور مالیاتی بروجرد اظهار کرد: شفاف سازی یکی از اهداف اداره مالیات برای وصول مالیات است.
پیرهادی بیان کرد: از سال ۹۸ به سمت حاکمیت داده ها حرکت کردیم و اعمال سلیقه از مالیات کم شد، مبنای مالیات دستگاه‌های کارت خوان واحدهای صنفی است و اطلاعات کامل از سامانه مرکزی امور مالیاتی دریافت می‌شود.
وی با اشاره به اینکه در صورت فرار مالیاتی تخفیف اعمال نخواهد شد، گفت: امسال حساب تجاری و دستگاههای کارت خوان برای دریافت مالیات بررسی می شوند.
رییس اداره امور مالیاتی بروجرد افزود: سامانه ۱۵۲۶ و سامانه سوت زنی برای کشف فرار مالیاتی فعال است و فرار مالیاتی توسط گزارش دهنده مورد تشویق قرار می گیرد.
به گزارش خبرنگار ایرنا سه شنبه های خبری در بروجرد هر هفته با حضور یکی از مسئولان دستگاهها در جمع خبرنگاران در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بروجرد برگزار می شود.

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰
مجیدرضا نوروزی

پدر شهیدان خبازی به فرزندان شهیدش پیوست

محمد نوروزی ، خبرنگار بحرالعلوم نیوز ، 01 تیر 1402

پدر شهیدان هادی و عبدالمحمد خبازی پس از سال‌ها رنج دوری تحمل فراق در روستای بزازنا بخش مرکزی بروجرد به فرزندان شهیدش پیوست.
شهید هادی خبازی چهاردهم مرداد ۱۳۴۲ در روستای بزازنا از توابع شهرستان بروجرد به دنیا آمد، تا دوم متوسطه درس خواند و به عنوان گروهبان دوم ژاندارمری در جبهه حضور یافت، ۲۵اردیبهشت ۱۳۶۵، در منطقه عملیاتی دهلران بر اثر اصابت ترکش به شهادت رسید، مزار وی در زادگاهش روستای بزازنا بخش مرکزی بروجرد واقع است.
شهید عبدالمحمدخبازی ۱۲ خرداد ۱۳۳۶ در شهرستان بروجرد به دنیا آمد در حد خواندن و نوشتن سواد آموخت، شغلش کشاورز بود سال ۱۳۵۷ ازدواج کرد و صاحب یک دختر شد پنجم آذر ۱۳۵۹، در بمباران هوایی خرم‌آباد بر اثر اصابت ترکش به شهادت رسید مزار وی نیز در زادگاهش روستای بزازنا واقع است.
به گزارش خبرنگار ایرنا مراسم تشیع و تدفین پدر شهیدان خبازی امروز چهارشنبه ساعت ۱۵:۳۰ در روستای بزازنا بخش مرکزی بروجرد برگزار می‌شود.

 

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰
مجیدرضا نوروزی

۲۵۰ کارخانه تولید داروی دامی در کشور فعال است

مریم خاکی ، خبرنگار بحرالعلوم نیوز ، 01 تیر 1402

مدیرکل دفتر دارو و درمان سازمان دامپزشکی کشور گفت: ۲۵۰ کارخانه تولید داروی دامی، مکمل، ضدعفونی و تولید سم در کشور فعال است.

سید سعید حسینی روز چهارشنبه در حاشیه برگزاری اولین دوره بازآموزی اصول GMP کارخانجات تولید داروی دامی کشور در گفت و گو با خبرنگاران در هتل زاگرس بروجرد افزود: ۸۶ نوع واکسن در دامپزشکی مصرف می‌شود و هزار و ۸۰۰ قلم داروی مورد نیاز دامی کشور است.

وی اظهار کرد: ارتقاء و تضمین کیفیت دارو و واکسن‌هایی که در دامپزشکی استفاده می‌شود از اهمیت بالایی برخوردار است و قبل از اینکه دارو و مواد اولیه مورد نیاز دام‌ها استفاده شود، آزمایشات مرتبط انجام و اگر با ضوابط و استانداردها هماهنگی داشته باشد اجازه مصرف در بازار را دارد و اگر قابل استفاده نباشد از چرخه خارج می‌شود.

مدیرکل دفتر دارو و درمان سازمان دامپزشکی کشور بیان کرد: در سال‌های اخیر شرکت‌های دانش بنیان در حوزه تولید داروهای دامپزشکی فعالیت خوبی داشتند و ۴۰ شرکت دانش بنیان با ۲۵۰ پروانه تولید دارو و واکسن در کشور فعالیت دارند.
حسینی اضافه کرد: به واسطه اینکه سازمان دامپرشکی اهمیت زیادی را برای کیفیت دارو و واکسن هایی که مصرف می‌شود، دارد، اقدامات قابل توجهی انجام داده که یکی از این اقدامات انجام آزمایش بر روی مواد اولیه دارو و واکسن است.

وی ادامه داد: در تولید داروهای دامی، تضمین کیفیت و اثربخشی و هم بی خطری آنها مد نظر است.
مدیرکل دفتر دارو و درمان سازمان دامپزشکی کشور یادآور شد: از دیگر موضوعات برای بحث کیفیت، ارزیابی داروها در سطح بازار است که نظارت و مراقبت داروهاست که این دارو کیفیت خود را دارد یا از دست داده است و در طول زنجیره تولید، توزیع، نگهداری و مصرف ما باید این تضمین کیفیت را داشته باشیم.

حسینی افزود: داروهای دامی باید از کیفیت و سلامت برخوردار باشد زیرا اگر مراقبت نشود و داروی مشکل دار باشد، سلامت و بهداشت عمومی جامعه را به مخاطره می اندازد.
وی با اشاره به اینکه بالای ۹۵ درصد واکسن‌های دامی در داخل کشور تولید می‌شود، اظهار کرد: یکی از اهداف این است که واکسن‌هایی که برای دام و طیور و آبزیان استفاده می شود با روش‌های اصول و استانداردهای دنیا مطابقت داشته باشد.
وی بیان کرد: اما در حوزه واکسن‌های طیور این رقم متفاوت است و میزان تولید طیور در کشور کم است و ۷۰ درصد از خارج کشور وارد می کنیم و در ۲ سال اخیر با فعالیت دانش بنیان در حوزه تولید واکسن طیور اقدامات خوبی شده و درصد تولید داروهای طیور افزایش یافته است.
مدیر کل دامپزشکی لرستان نیز در این نشست گفت: حضور ۲ کارخانه بزرگ داروسازی دامی کشور در استان لرستان را زمینه ساز برگزاری اولین همایش باز آموزی اصول GMP کارخانجات تولید داروی دامی کشور در لرستان و شهرستان بروجرد بود.

مصطفی زبردست افزود: هدف از این دوره را ممیزی کارخانجات دارویی و آموزش دستورالعمل و استانداردهای نوین صنعت داروسازی کشور برشمرد.
وی اظهار کرد: این دوره از امروز چهارشنبه ۳۱ خرداد به مدت سه روز در هتل زاگرس بروجرد برگزار می‌شود.
مدیر کل دامپزشکی لرستان گفت: در لرستان ۲ واحد بزرگ تولید داروهای دامی در بروجرد و ازنا داریم که علاوه بر تامین نیاز بازار استان نقش مهمی در تامین داروهای دامی کشور را دارند.
زبردست افزود: لرستان پشیرو در صنعت تولید داروهای دامی کشور است که بیش از ۱۰۰ قلم داروی دامی تولید می‌کنند.

به گزارش خبرنگار ایرنا اولین دوره باز آموزی اصول GMP کارخانجات تولید داروی دامی کشور با حضور مسوولان ادارات تشخیص و درمان ۱۷ استان و مدیرکل دفتر دارو و درمان سازمان دامپزشکی کشور به مدت سه روز از امروز چهارشنبه در هتل زاگرس بروجرد برگزار می شود.

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰
مجیدرضا نوروزی