( Bahrololoom News ( News Site: Cultural and Social

۴ مطلب در مهر ۱۴۰۲ ثبت شده است

مهم‌ترین مولفه‌های توسعه هر جامعه بهره‌گیری از نیروی جوان است

مریم خاکی، خبرنگار بحرالعلوم نیوز، 6 مهر 1402

امام جمعه بروجرد گفت: یکی از مهم‌ترین مولفه‌های توسعه پایدار هر جامعه میزان اعتماد افراد به یکدیگر و بهره‌گیری از ظرفیت جوانانی آگاه و تاثیرگذار است.

حجت‌الاسلام سید علی حسینی روز چهارشنبه در اجتماع بزرگ جوانان انقلاب در میدان غزه بروجرد افزود: در حقیقت هر چه در جامعه ای سرمایه اجتماعی بیشتر مورد توجه قرار گیرد آن جامعه در حوزه های سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی عملکرد بهتری خواهد داشت.

وی اظهار کرد: جامعه‌ای که جوانان آگاه و تاثیر گذار دارد بهتر می‌تواند به اهداف و منافع مشترک خود برسد و راه توسعه را راحت‌تر می‌تواند، طی کند.

حجت الاسلام حسینی بیان کرد: ایران اسلامی تا چند سال آینده در همه عرصه‌ها برتر خواهد شد دشمنان دارای مشکلات زیادی هستند اما مشکلات نظام جمهوری اسلامی را چندبرابر نشان می‌دهند.
امام جمعه بروجرد اضافه کرد: در جنگ شناختی جوانان باید مراقب باشند که فریب دشمن را نخورند و در روش منش و لباس پوشیدن خود مراقبت کنند.
وی با تاکید براینکه ایران یک کشور با سابقه درخشان است، ادامه داد: دانش آموزان بروجردی باید طوری درس بخوانند که در کنکور اول شوند چون این شهرستان پیشانی استان است و از شهرهای افتخارآفرین کشور محسوب می‌شود و باید جوانان آن نیز نمونه باشند.

اجتماع عظیم جوانان نقش آفرین گام دوم انقلاب بروجرد در میدان غزه شهرستان با حضور جمع کثیری از جوانان برگزار شد

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
مجیدرضا نوروزی

۸۰۰ میلیون ریال برای خرید کتاب درسی دانش‌آموزان نیازمند بروجرد هزینه شد

محمد نوروزی ، خبرنگار بحرالعلوم نیوز ، 06  مهر 1402

مدیر آموزش و پرورش بروجرد گفت: با مشارکت خیرین این شهرستان امسال ۸۰۰ میلیون ریال برای خرید کتاب دانش آموزان نیازمند، ساکن مناطق محروم و حاشیه شهر هزینه شد.

نریمان سبحانی نیا، روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگاران با اشاره به اینکه امسال مشکلی در زمینه توزیع کتاب‌های درسی وجود نداشت، اظهار کرد: اکنون ۱۶۰ دانش آموز موفق به دریافت کتاب نشده اند که بیشتر آنها دانش آموزانی هستند که مراحل ثبت نام آنها دیر انجام شده و یا هنوز ثبت نام نکرده اند.

وی با بیان اینکه کتاب به اندازه کافی وجود دارد، افزود: برخی دانش اموزان هم که مدرسه خود را تغییر داده اند با این مشکل مواجه هستند که تا ۱۵ مهرماه کتاب‌های درسی به دست آنها می رسد.

مدیر آموزش و پرورش بروجرد یادآور شد: امسال ۶۰ هزار دانش‌آموز این شهرستان در مقاطع مختلف آغاز سال جدید تحصیلی را جشن گرفتند، این تعداد دانش آموز در سطح ۴۲۰ واحد آموزشی شهری و روستایی به تحصیل اشتغال دارند.

سبحانی نیا افزود: از این تعداد پنج هزار و ۴۰۰ دانش آموز کلاس اولی هستند.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
مجیدرضا نوروزی

۲۹۳ واحد صنفی متخلف در بروجرد به تعزیرات حکومتی معرفی شدند

مجیدرضا نوروزی ، خبرنگار بحرالعلوم نیوز ، 06 مهر 1402

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت بروجرد گفت: ۲۹۳ واحد صنفی متخلف در ۶ ماهه نخست سال جاری در این شهرستان شناسایی و به تعزیرات حکومتی معرفی شدند.

محمد اصل مرز روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: این تعداد واحد متخلف از مجموع ۲ هزار و ۴۲۰ مورد بازرسی از واحدهای صنفی شهرستان شناسایی شد.
وی تصریح کرد: از جمله تخلف این واحدها گران‌فروشی، درج نکردن قیمت بر روی کالا، صادرنکردن فاکتور، توزیع کالای قاچاق و عرضه خارج از شبکه بوده است.
رییس اداره صنعت، معدن و تجارت بروجرد خاطرنشان کرد: این واحدهای صنفی متخلف در مجموع به پرداخت جریمه نقدی به ارزش ۳۱۸ میلیارد و ۸۸۶ میلیون ریال محکوم و به تعزیرات حکومتی معرفی شدند.
اصل مرز اضافه کرد: این بازرسی‌های با همکاری تیم‌هایی از شبکه بهداشت، اتاق اصناف، تعزیرات حکومتی، جهاد کشاورزی و بسیج پیشکسوتان بوده است.
وی بیان کرد: در سال جاری ۴۷۷ مورد گزارش خبری با تلفن ۱۲۴ دریافت شده که در اسرع وقت بررسی و در صورت احراز تخلف منجر به تشکیل پرونده تخلفاتی شده است.

شهرستان بروجرد دارای بیش از ۱۶هزار واحد صنفی است.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
مجیدرضا نوروزی

هفت میلیارد ریال برای تجهیز کتابخانه‌های عمومی بروجرد هزینه شد

مشکات نوروزی ، خبرنگار بحرالعلوم نیوز ، 06 مهر1402

رییس اداره کتابخانه‌های عمومی بروجرد گفت: هفت میلیارد ریال برای تجهیز و توسعه کتابخانه‌های عمومی استاد آیتی و شهید باهنر بروجرد هزینه شده است.

فرهادسوداگر روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: در این ۲ کتابخانه پنج اتاق پژوهشگران با تجهیزات نوین شامل میز و صندلی و کمد به صورت مجزا برای استفاده همزمان ۴۰ نفر آماده سازی شده و به صورت ماهانه با بستن قرارداد و اخذ هزینه در اختیار علاقه مندان و پژوهشگران قرار می‌گیرد.

وی با بیان اینکه بخش پژوهشگران با هدف توسعه خدمات علمی و فرهنگی راه اندازی شده است، بیان کرد: بخش پژوهشگران ویژه مطالعه و تحقیق است و محققان و دانش پژوهان می‌توانند در محیطی آرام و با امکانات استاندارد به امر مطالعه و پژوهش بپردازند.

رییس اداره کتابخانه های عمومی بروجرد افزود: ۱۳ کتابخانه شامل هفت مورد نهادی و ۶ کتابخانه مشارکتی در بروجرد وجود دارد که ۲۰۰ هزار نسخه کتاب در آنها ثبت شده است.

سوداگر افزود: تعداد کل اعضای کتابخانه‌های شهرستان بروجرد ۴۰ هزار نفر است که از این تعداد هشت هزار و ۵۰۰ نفر عضو فعال هستند.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
مجیدرضا نوروزی