( Bahrololoom News ( News Site: Cultural and Social

۶ مطلب در فروردين ۱۴۰۳ ثبت شده است

۱۲ فروردین، فرازی ماندگار در تاریخ انقلاب اسلامی است

مجیدرضا نوروزی، خبرنگار بحرالعلوم نیوز، دوازدهم فروردین 1403

فرماندار بروجرد گفت: ۱۲ فروردین روز تثبیت انقلاب و فرازی ماندگار در تاریخ جمهوری اسلامی ایران است.

مسلم مرادی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ملت ایران در روز ۱۲ فروردین با حضور ۹۸.۲ درصدی خود در پای صندوق ها به استقرار نظام جمهوری اسلامی رای دادند.

وی اظهار کرد: این روز را می‌توان به عنوان تبلور مردم‌سالاری و جمهوریت نظام و سرنوشت سازترین روزهای انقلاب اسلامی برشمرد.

فرماندار بروجرد بیان کرد: یوم الله ۱۲ فروردین روز تثبیت نظام مقدس جمهوری اسلامی تجلی مشارکت و همدلی واقعی مردم در تعیین سرنوشت خود است.
مرادی اضافه کرد: امروز بعد از گذشت بیش از چهل‌ و پنج سال از عمر پربرکت انقلاب اسلامی، ایران به عنوان مظهر مردم‌سالاری دینی، در هر سال یک انتخابات برگزار می کند، تا شاهد نقش‌آفرینی مردم در تعیین سرنوشت خود باشند.

وی ادامه داد: جمهوری اسلامی بر ۲ ستون جمهوریت و اسلامیت حرکت می‌کند و بی‌گمان حاکمیتی که متکی به مردم نباشد دشمنان به آن طمع می‌کنند.
فرماندار بروجرد گفت: اینک که انقلاب و نظام جمهوری اسلامی ایران به اقتدار رسیده اجرای دقیق گام دوم انقلاب اسلامی، رشد و شکوفایی در تمام زمینه‌ها و در نهایت اعتلای روز افزون را تحت رهبری‌های امام خامنه‌ای در پی دارد.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
مجیدرضا نوروزی

فعالیت ۷۰۰ همیار طبیعت در بروجرد

مشکات نوروزی، خبرنگار بحرالعلوم نیوز، دوادهم فروردین 1403

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری بروجرد با تاکید بر مشارکت و همکاری همگانی در حفاظت از منابع طبیعی ، گفت: هم اکنون تعداد ۷۰۰ نفر بعنوان همیار طبیعت برای حفاظت از منابع طبیعی و ملی در شهرستان فعالیت می‌کنند.

یحیی کریمی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: یکی از راه‌های موثر در حفاظت از منابع طبیعی اقدامات فرهنگی است که در این راستا مشارکت مردم به عنوان همیاران طبیعت نقش موثری دارد اما در روز طبیعت ، همه باید حافظ طبیعت و درختان باشیم و به نام روز طبیعت فشار زیاده از حد بر درختان و طبیعت وارد نشود.

وی با تاکید بر اینکه ؛ بیاییم همه با هم، مهمان شایسته ای برای طبیعت باشیم، گفت:هنگام حضور در طبیعت ؛ از روشن کردن آتش در جنگل ها و مراتع تا حد امکان خودداری شود و در صورت نیاز، در زیر درختان و نزدیک آنها آتش روشن نشود و در صورت روشن کردن آتش هنگام ترک طبیعت از خاموش شدن آتش اطمینان حاصل شود و خاکستر باقی مانده آتش بررسی شود که باد باعث شعله ور شدن آن نشود.

کریمی با تاکید بر اینکه درختان و شاخه های آنها را نباید شکست ، گفت: اگر درختی مشاهده کردید که شاخه ای خشک دارد، آن درخت الزاما خشک شده نیست و نباید به آن آسیبی وارد کرد. تنه های درختان خشک شده، تعادل اکوسیستم را حفظ کرده، لانه و محل تغذیه پرندگان و حیات وحش است، این تعادل را بر هم نزنیم و جانوران را بی خانمان نکنیم.

رییس منابع طبیعی بروجرد با بیان اینکه در صورت نیاز، از هیزم های خشک کف جنگل جمع آوری شود، گفت: طبیعت به اندازه کافی بخشنده است. تبر، بلای جان جنگل را از لیست وسایل خود حذف کنیم.

وی با تاکید بر اینکه در روز طبیعت ، مراقب شاخه های سبز و بوته ها باشیم و سعی شود به آنها آسیبی وارد نشود گفت: گیاهان دارویی فصل بهار از طریق پیاز تجدید نسل می کنند، آنها را با پیاز برداشت نکنیم.

کریمی بیان کرد: پسماندهای غیرقابل تجزیه خویش را در طبیعت رها نکنیم. همچنین هر گونه حریق احتمالی را پس از مشاهده سریعا به تلفن ۱۵۰۴ و تلفن ۱۳۹ یگان حفاظت منابع طبیعی اطلاع رسانی شود.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
مجیدرضا نوروزی

بازدید هشت هزار و ۷۰۰ مسافر از نوروزگاه‌های عشایری بروجرد

محمد نوروزی، خبرنگار بحرالعلوم نیوز، دوازدهم فروردین 1403

رییس اداره امور عشایری بروجرد گفت: هشت هزار و  ۷۰۰ نفر از ابتدای تعطیلات نوروزی تا کنون از نوروزگاه های عشایری شهرستان بازدید کردند.

نوراله مصطفی نژاد روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، اظهار کرد: براساس هماهنگی های به عمل آمده با ستاد خدمات سفر شهرستان و به منظور ارائه محصولات روستایی و عشایر برای مسافران نوروزی ۲ سیاه چادر توسط امور عشایر شهرستان یکی در کیلومتر هفت جاده بروجرد _ اراک و یکی هم در منطقه عشایری آبسرده برپا شد.
وی بیان کرد: برپایی نوروزگاه های عشایری ضمن ایجاد جذابیت های گردشگری شهرستان برای مسافران نوروزی، فرصتی برای ارائه محصولات تولیدی عشایر و صنایع دستی آنها است تا با فراهم کردن زمینه فروش آنها رونقی بر معیشت عشایر و تولید کنندگان باشد.

رییس اداره امور عشایر بروجرد ادامه داد: سازمان امور عشایری کشور در راستای ایجاد تنوع در اشتغال و درآمد عشایر که معیشت آنها فقط به دام و مرتع وابسته نباشد گردشگری عشایری، توجه به صنایع دستی و گیاهان دارویی را در اولویت قرار داده و در همین راستا در شهرستان بروجرد نیز برنامه هایی برای رونق گردشگری عشایری مورد توجه قرار گرفته است.
مصطفی نژاد اضافه کرد: با توجه به تولیداتی عشایر که به خصوص بانوان در زمینه صنایع دستی دارند ورود گردشگر به مناطق عشایری می تواند در زمینه فروش برخی تولیدات عشایری موثر باشد که این اقدام باعث رونقی در معیشت خانواده‌ها می شود.
وی ادامه داد: سادگی و بی آلایشی زندگی عشایر از جمله دامپروری در مرتع و چرای آزاد، شیردوشی، تهیه ماست، دوغ، کره، پنیر، صنایع دستی عشایر مورد توجه گردشگران قرار دارد، مشک زنی استفاده از غذای سالم، پخت نان و همگونی پوشش و لباس زنان عشایر با طبیعت از دیگر جاذبه هایی است که از سوی مسافران و گردشگران عنوان می شود.
مصطفی نژاد یادآور شد: سال گذشته نیز نوروزگاه عشایری در بروجرد برپا شد که ۱۱ هزار و ۳۰۰ نفر از آن بازدید داشتند.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
مجیدرضا نوروزی

امام جمعه بروجرد: ایران اسلامی با قدرت در حال توسعه و پیشرفت است

مریم خاکی، خبرنگار بحرالعلوم نیوز، دوازدهم فروردین 1403

امام جمعه بروجرد گفت: ایران اسلامی با وجود مشکلات و تحریم‌ها ظالمانه با قدرت و توان بیشتر در حال توسعه و پیشرفت همه جانبه است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام سید علی حسینی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه بروجرد در مصلای امام خمینی (ره) با اشاره به ۱۲ فروردین ماه روز جمهوری اسلامی افزود: در این روز با برپایی انتخابات ۹۸ درصد مردم ایران به جمهوری اسلامی رای مثبت دادند.

وی بر حرمت نگه داشتن سالروز شهادت حضرت علی (ع) و تقارن با روز طبیعت تاکید کرد و ادامه داد: شب قدر از شب‌های بسیار مهمی است که در قرآن تاکید فراوان به آن شده و با توجه به تقارن شب قدر با روز طبیعت باید حرمت این شب به بهترین شکل نگه داشته شود.
حجت الاسلام حسینی اضافه کرد: همه ما باید تلاش کنیم در این روز بی‌حرمتی به ساحت مقدس مولا علی(ع) و ماه مبارک رمضان صورت نگیرد.

وی با اشاره به گذشت ۶۲ سال از رحلت آیت الله العظمی بروجردی مرجع تقلید شیعیان جهان ادامه داد: آیت الله بروجردی همچنان بهترین الگو برای همه مسلمانان از نظر رفتاری، کردار و گفتار است.

امام جمعه بروجرد ادامه داد: به لطف خداوند ایران دارای قدرت و عزت است و بدون شک مشکلات نمی‌تواند ملت ایران را خسته و ناامید کند.
حجت الاسلام حسینی از عملکرد عامران امر به معروف و نهی از منکر در سطح شهرستان بروجرد با همکاری نیروی انتظامی تقدیر کرد و افزود: همه ما باید در این زمینه فعالیت جدی داشته باشیم.

حجت الاسلام حسینی با اشاره به سالروز صدور قطعنامه شورای امنیت علیه رژیم بعث عراق بر استفاده از سلاح شیمیایی افزود: متاسفانه خود افرادی که این قطعنامه را صادر آنها خود به دشمن سلاح شیمیایی دادند.
وی همچنین با اشاره به قطعنامه شورای امنیت در مورد فلسطین بیان کرد: متاسفانه دولت آمریکا می‌گوید این قطعنامه الزام آور نیست و این در حالی است که زنان و کودکان فلسطینی قطعه قطعه شده اند.
امام جمعه بروجرد تاکید کرد: سازمان دفاع از حقوق بشر نباید به این جمله تاکید کند و برای کشور متجاوز اسرائیل مجازات در نظر بگیرند چرا که جنایت جنگی انجام دادند.
وی اظهار کرد: امسال باید روز قدس به بهترین شکل و به صورت ویژه برگزار شود و با سر دادن شعارهای مختلف علیه دشمنان در محکومیت آمریکا و اسرائیل تاکید شود که بدون شک تاثیرگذار خواهد بود.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
مجیدرضا نوروزی

۱۰ میلیون و ۵۲۴ هزار قطعه جوجه‌ریزی در بروجرد انجام شد

مشکات نوروزی، خبرنگار بحرالعلوم نیوز، دوادهم فروردین 1403

رییس شبکه دامپزشکی بروجرد گفت: ۱۰ میلیون و ۵۲۴ هزار قطعه جوجه‌ریزی پارسال در واحدهای مرغداری شهرستان انجام شد.

دکتر امین مهدی زاده روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در این مدت ۲۸۳ مجوز جوجه ریزی برای واحدهای مرغداری شهرستان صادر شد.

وی با بیان اینکه پارسال هفت میلیون و ۷۴۷ هزار قطعه طیور زنده به کشتارگاه های داخل و خارج استان ارسال شد، اظهار کرد: همچنین در این مدت ۱۹۳ هزار و ۳۴۴ راس دام سبک و یک‌هزار و ۵۲۲ راس دام سنگین به کشتارگاه های خارج استان صادر شده است.

رییس شبکه دامپزشکی بروجرد بیان کرد: در این مدت گواهی حمل صادره جهت دام های کشتاری ۲ میلیون و ۲۵۹ هزار فقره بوده است.

مهدی زاده اضافه کرد: ۱۰ فقره پروانه جهت اماکن تحت نظارت مراکز بسته بندی و کشتارگاه‌ها صادر شد.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته ۱۶ نفر از فارغ التحصیلان دامپزشکی در اماکن تحت نظارت شهرستان به عنوان مسوول فنی مشغول فعالیت شده اند، ادامه داد: در این مدت یک هزار و ۲۲۴ مورد مجوز حمل بهداشتی برای خودروهای تحت نظارت شبکه دامپزشکی شهرستان صادر یا تمدید شده است.

این شهرستان دارای حدود ۱۷۴ واحد مرغداری است که ۱۴۹ واحد آن فعالیت می‌کند.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
مجیدرضا نوروزی

۲ هزار و ۵۰۰ مسافر نوروزی در مدارس بروجرد اسکان داشتند

مجیدرضا نوروزی، خبرنگار بحرالعلوم نیوز، دوازدهم فروردین 1403

مدیر آموزش و پرورش بروجرد گفت: ۲ هزار و ۵۰۰ مسافر از ابتدای تعطیلات نوروزی تا هفتم فروردین ماه در مدارس این شهرستان اسکان داشتند.

نریمان سبحانی نیا روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: امسال برای اسکان مسافران نوروزی ۲۷ واحد آموزشی در قالب ۲۰۰ کلاس درس در سطح شهرستان تجهیز شد.

وی اظهار کرد: از این تعداد مدرسه برای اسکان مسافران نوروزی هفت واحد با ۸۰ کلاس در گروه الف "درجه یک" و سه واحد ویژه دارای امکانات فرش، تلویزیون و یخچال و ۱۷ مدرسه در قالب ۱۴۰ کلاس در گروه "ب " است.

مدیر آموزش و پرورش بروجرد همچنین خانه های معلم در ایام نوروز میزبان مسافران نوروزی است، بیان کرد: تعداد ۷۰ کلاس در گروه الف " درجه یک" دارای امکانات فرش، تلویزیون و یخچال و مابقی در گروه "ب " تجهیز شده است.

سبحانی نیا اضافه کرد: حضور گردشگران نوروزی در بروجرد چشمگیر بوده و بیشتر مسافران از موزه آموزش و پرورش بروجرد دیدن کردند.

وی ادامه داد: در صورت استقبال مسافران از مدارس اسکان یافته در بروجرد و کمبود فضا پنج واحد آموزشی دیگر برای اسکان مسافران تجهیز و آماده شده و کمبودی در این زمینه وجود ندارد.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
مجیدرضا نوروزی