( Bahrololoom News ( News Site: Cultural and Social

۳ مطلب در فروردين ۱۴۰۱ ثبت شده است

سرپرست فرمانداری ویژه بروجرد: سازمان‌های مردم‌نهاد برای مبارزه با مواد مخدر با طرح و برنامه‌ریزی پای‌کار بیایند

گزارشگر مجیدرضا نوروزی، خبرنگار پایگاه خبری بحرالعلوم نیوز/31فروردین1401

سرپرست فرمانداری ویژه بروجرد گفت: سازمان‌های مردم‌نهاد برای مبارزه با مواد مخدر با طرح و برنامه‌ریزی پای‌کار بیایند.

مجید منعمی در جلسه شورای مبارزه با مواد مخدر که در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد، اظهار کرد: پیشگیری از اعتیاد در جامعه با آگاه‌سازی و هدایت محقق می‌شود و اگر به نحو مطلوب باشد بخشی مهمی از چرخه مواد مخدر در کشور کنترل خواهد شد.

وی تصریح کرد: ادارات مانند اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، شهرداری، تبلیغات اسلامی، رادیو، تلویزیون، رسانه‌ها، مساجد، ائمه جماعات، آموزش‌وپرورش می‌توانند در آگاه‌سازی کمک کنند.

سرپرست فرمانداری ویژه بروجرد خاطرنشان کرد: قبل از اینکه اتفاقی بیفتد باید تدابیر لازم اندیشیده شود و جلساتی که در این راستا برگزار می‌شوند باید خروجی داشته باشند.

منعمی اضافه کرد: اگر در زمینه فرهنگ‌سازی تدابیر لازم اندیشیده نشود عواقب آن را خواهیم دید و بعد از درگیری افراد با مواد مخدر آسیب‌های اجتماعی به وجود می‌آید.

وی بیان کرد: برخی از دستگاه‌ها متولی این هستند که از گسترش آسیب‌های اجتماعی جلوگیری کنند و NGO‌ها به‌عنوان بازوی توانمند با طرح و برنامه‌ریزی پای‌کار بیایند تا با ارائه راهکار لازم بتوان در راستای مبارزه با مواد مخدر گام برداشت.

سرپرست فرمانداری ویژه بروجرد با بیان اینکه مشکل عدم راهکار و راهبرد است، ادامه داد: برای ایجاد اشتغال باید از دستگاه‌ها کمک گرفته شود و آموزش و اشتغال برای برون‌رفت مدنظر گرفته شود.

منعمی عنوان کرد: سهم بروجرد در ماده ۱۶ افزایش یافته و ویژه دیده شود.

 

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰
مجیدرضا نوروزی
مرمت و بازسازی حمام سید بحرالعلوم

مرمت و بازسازی حمام سید بحرالعلوم

 

گزارشگر مجیدرضا نوروزی، خبرنگار پایگاه خبری بحرالعلوم نیوز/ 15فروردین1401

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی بروجرد از ادامه مرمت و بازسازی حمام سید بحرالعلوم شهرستان خبر داد.

حجت اله یارمحمدی اظهار کرد: حمام سیدبحرالعلوم ، قدمت تاریخی آن به دوره صفوی بازمی‌گردد.

وی تصریح کرد: حمام سید بحرالعلوم از بناهای فاخر و از قدیمی‎ترین و بزرگ‌ترین گرمابه‌های باقیمانده بروجرد با وسعت حدود ۱۱۰۰ مترمربع و از دو بخش مجزای مردانه و زنانه تشکیل شده است.

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی بروجرد خاطرنشان کرد: این حمام دارای اجزا و تأسیسات آب‌رسانی مشترک است.

یارمحمدی اضافه کرد: این حمام در کنار بازارچه قدیمی محله موسوم به صوفیان، مسجد سیدبحرالعلوم، خانه‌های تاریخی سادات طباطبایی از عناصر ارزشمند و تاریخی این شهرستان و ثبت در فهرست آثار ملی است.

وی بیان کرد: در این فصل از اقدامات مرمتی سبک‌سازی بخشی از بام، تکمیل و بازسازی طاق‌های فروریخته و عملیات نجات بخشی بنا در دستور کار است.

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی بروجرد ادامه داد: این حمام تنها حمام کامل شهرستان بوده که دارای دو فضای کاملاً مجزا برای آقایان و بانوان بوده است.

یارمحمدی اظهار کرد: تنها، فضای گرمخانه این حمام مشترک بوده و حتی ورودی‌ها نیز از دو محله و گذر جداگانه صورت می‌گرفته است.

 

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
مجیدرضا نوروزی

نگاهی بر نامگذاری سال‌ها از سوی رهبر معظم انقلاب

دانش بنیان

نامگذاری سال ۱۴۰۱ با عنوان «تولید، دانش بنیان، اشتغال آفرین»

رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به‌مناسبت آغاز سال ۱۴۰۱ هجری شمسی، با تبریک عید نوروز و ایام ولادت خورشید فروزان عالم وجود، حضرت بقیةالله الاعظم(عج) به ملت بزرگ ایران و همه ملت‌های همدل، و با تبریک ویژه به خانواده‌های معظم شهیدان و همچنین جانبازان، ایثارگران و خدمتگزاران ملت در میدان‌های مختلفِ علم، سلامت، امنیت و مقاومت، سال جدید را سال «تولید؛ دانش‌بنیان، اشتغال‌آفرین» نامگذاری کردند.

حضرت امام خامنه‌ای افزودند: امسال نیز همچنان بر مسئله تولید تأکید می‌کنم، البته بر لایه و چهره جدیدی از تولید یعنی تولیدِ «دانش‌بنیان» و «اشتغال‌آفرین».

ایشان معیار قرار دادن تولید دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین را موجب حرکت رو به جلو و محسوس در همه اهداف اقتصادی دانستند و افزودند: بنابراین شعار سال ۱۴۰۱ عبارت است از «تولید؛ دانش‌بنیان، اشتغال‌آفرین».

رهبر معظم انقلاب با تأکید بر توصیه سال قبل خود مبنی بر اکتفا نکردن به کارهای سطحی همچون درج نام سال بر تابلوی خیابان‌ها و یا بر روی سربرگ دستگاهها، گفتند: تحقق شعار امسال نیاز به سیاستگذاری دارد، البته با تحرکی که از رییس‌جمهور محترم و همکاران‌شان مشاهده می‌شود، ان‌شاءالله این شعار روی زمین نخواهد ماند، اما هر چه بیشتر کار و تلاش شود بهتر خواهد بود.

از سال 1373 به بعد رهبر معظم انقلاب حضرت امام خامنه ای (مدظله العالی) در پیام‌های نوروزی خود یک نام هم برای هر سال انتخاب می‌کردند که به عنوان شعار مد نظر مردم و مسئولان قرار بگیرد و در پایان سال به محقق شدن آن شعار ختم شود.

اگر چه ایشان، در برخی سال ها اسامی خاص چون امام خمینی (ره) یا امام امیرالمؤمنین، علی‌بن‌ابی‌طالب علیه‌السّلام به عنوان شعار سال انتخاب کردند اما در سال های اخیر به شعارهای اقتصادی و مسئله تولید توجه ویژه ای نشان دادند.

 

 

سال

نام سال

73

وجدان کاری و انضباط اجتماعی

74

انضباط اقتصادی و مالی

75

رعایت منابع مالی کشور و مبارزه با اسراف

76

مقابله با اسراف

77

صرفه‌جویی

78

امام خمینی (ره)

79

امام امیرالمؤمنین، علی‌بن‌ابی‌طالب علیه‌السّلام

80

تلاش برای ایجاد اشتغال مفید و مولّد

81

سال عزت و افتخار حسینی

82

سال خدمت گزاری

83

سال پاسخگویی

84

همبستگی ملی و مشارکت عمومی

85

سال پیامبر اعظم (ص)

86

سال اتحاد ملی، انسجام اسلامی

87

سال نوآوری و شکوفایی

88

سال حرکت مردم و مسئولین به سوی اصلاح الگوی مصرف

89

سال همت مضاعف و کار مضاعف

90

سال جهاد اقتصادی

91

سال تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه‌ی ایرانی

92

حماسه‌ سیاسی و حماسه‌ اقتصادی

93

اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی

94

دولت و ملت، همدلی و همزبانی

95

اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل

96

اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال

97

حمایت از کالای ایرانی

98

رونق تولید

99

جهش تولید 

1400

تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها

۱۴۰۱

تولید ، دانش بنیان ، اشتغال آفرین

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰
مجیدرضا نوروزی