( Bahrololoom News ( News Site: Cultural and Social

۱۳ مطلب در تیر ۱۴۰۱ ثبت شده است

ایجاد وفاق ، همدلی و انسجام بین خبرنگاران و اصحاب رسانه در شهرستان بروجرد از سوی ریاست جدید اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بروجرد

گزارشگر مجیدرضا نوروزی ، خبرنگار بحرالعلوم نیوز ، 31تیر1401

وفاق ، همدلی و انسجام خوبی بین خبرنگاران و اصحاب رسانه در شهرستان بروجرد از سوی ریاست جدید اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بروجرد ایجاد گردیده است.

نمونه بارز آن در برگزاری مراسم گرامیداشت مرحوم احمد ترک زبان پیشکسوت مطبوعات، خبر و رسانه استان لرستان، دیده میشود که اخیرا برگزار شد و از همه خبرنگاران و اصحاب رسانه شهرستان بروجرد دعوت به عمل آمده بود که خوشبختانه با استقبال خوبی نیز مواجه شد.

این خبر خوشی برای اصحاب رسانه و خبرنگاران بروجرد است که حول محور اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بروجرد که متولی اصلی رسانه و مطبوعات در بروجرد است، این انسجام و همدلی صورت گرفته است.

ضمن تقدیر و تشکر از حمید آقایی ریاست جدید اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بروجرد، بخاطر ایجاد این انسجام ، وحدت و همدلی بین خبرنگاران و اهالی رسانه در شهرستان بروجرد، از خبرنگاران نیز انتظار می رود که قدردان این یکپارچگی و همدلی باشند و از انجام اموری که به این یکپارچگی صدمه میزند، احتراز کنند.

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰
مجیدرضا نوروزی

برگزاری مراسم گرامیداشت مرحوم احمد ترک زبان پیشکسوت مطبوعات، خبر و رسانه استان لرستان در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بروجرد

گزارشگر مریم خاکی ، خبرنگار بحرالعلوم نیوز ، 31تیر1401

مراسم گرامیداشت مرحوم احمد ترک زبان پیشکسوت مطبوعات، خبر و رسانه استان لرستان در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بروجرد برگزار شد.

با حضور جمع کثیری از خبرنگاران، اصحاب رسانه و پیشکسوتان خبر و رسانه مراسم گرامیداشت مرحوم احمد ترک زبان پیشکسوت مطبوعات، خبر و رسانه استان لرستان در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بروجرد برگزار گردید.

در این مراسم تنی چند از پیشکوتان خبر و رسانه به ایراد سخن پرداختند و از فضایل اخلاقی مرحوم احمد ترک زبان برای حاضران مواردی را بیان کردند.

در ابتدای مراسم حمید آقایی ریاست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بروجرد، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره مرحوم احمد ترک زبان، از حضور پرشور خبرنگاران و اصحاب رسانه در این مراسم، تقدیر و تشکر نمود.

وی گفت:رهبر معظم انقلاب جهاد تبیین را برای بیان دستاوردهای انقلاب، عنوان فرمودند.
وی اظهار داشت: امروز خبرنگاران باید دین خود به نظام و انقلاب را اداء کنند، زیرا که دشمنان تمام تلاش خود را برای ناکارآمد نشان دادن نظام و انقلاب با راه اندازی شبکه های ماهواره ای و شبکه های مجازی مختلف انجام می دهند.

 

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰
مجیدرضا نوروزی

عیسی زارع پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات: امسال هم برای خبرنگارانی که معاونت مطبوعاتی آنها را تأیید کند بسته‌های اینترنت خواهیم داشت

گزارشگر مریم خاکی ، خبرنگار بحرالعلوم نیوز ، 24تیر1401

به گزارش روابط عمومی معاونت مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی به نقل از خبرگزاری مهر، ایمان شمسایی مدیرکل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: اساساً ملاک واحدی برای شناسایی خبرنگاران وجود ندارد و نبود نظام حرفه‌ای مشخص از ضعف‌های صنف روزنامه نگاری است.

وی ادامه داد: تشکل‌های مختلفی هم به فعالیت مشغولند اما این الزام وجود ندارد که هرکس عضو این تشکل‌ها بود خبرنگار است. اما در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی سال هاست سامانه جامع رسانه‌های کشور که سامانه صدور مجوزهایی چون نشریات، کانون‌های تبلیغاتی و مواردی از این دست است برای عضویت خبرنگاران وجود دارد و ملاک معاونت مطبوعاتی برای حمایت مادی از خبرنگاران، عضویت آنها در این سامانه است و به طور مثال خبرنگارانی که تمایل به عضویت در صندوق هنر دارند اول باید عضو سامانه جامع رسانه‌ها شوند.

شمسایی با بیان این‌نکته که حمایت‌های معنوی از همه خبرنگاران وجود دارد، گفت: ما برای پیگیری امور جاری خبرنگاران و مواردی که قانون به ما اجازه می‌دهد قید خاصی نداریم اما در مواردی چون اینترنت خبرنگاری، معرفی به صندوق هنر و مواردی که زین پس رخ خواهد داد صرفاً به اعضای سامانه جامع خدمات می‌دهیم و برای عضویت خبرنگاران در سامانه، نامه تأیید مدیرمسئول به عنوان گواهی اشتغال به کار توسط خبرنگاران بارگذاری می‌شود و به صورت دوره‌ای پالایش می‌شود.

خبرنگاران می‌توانند با ورود به سامانه جامع رسانه‌های کشور به نشانی e-rasaneh.ir نسبت به ثبت مشخصات و بارگذاری مدارک خود در بخش خبرنگاران این سامانه اقدام کنند.

 گفتنی است؛ عیسی زارع پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات چهارشنبه گذشته در حاشیه جلسه هیأت دولت گفته بود امسال هم برای خبرنگارانی که معاونت مطبوعاتی آنها را تأیید کند بسته‌های اینترنت خواهیم داشت.

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰
مجیدرضا نوروزی

لوح ثبتی سه اثر تاریخی منقول بروجرد از وزارت‌خانه متبوع ابلاغ شد

گزارشگر محمد نوروزی ، خبرنگار بحرالعلوم نیوز ، 23تیر1401

حجت اله یارمحمدی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: لوح ثبتی سه اثر تاریخی منقول بروجرد از وزارت‌خانه متبوع ابلاغ شد.

وی تصریح کرد: سه اثر ثبتی مذکور شامل کتاب شرحی بر لوامع الاسرار فی شرح مطالع الانظار، کتاب خطی آتشکده آذر و کجاوه مرحوم افتخارالاسلام طباطبایی است.

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی بروجرد خاطرنشان کرد: کجاوه یک وسیله‌ای چوبی است که در زمان‌های قدیم از آن برای حمل‌ونقل استفاده می‌شده و از این اتاقک‌های چوبی بیشتر برای جابجایی بانوان استفاده می‌شده است.

یارمحمدی اضافه کرد: پس از طی مراحل ثبت و تشکیل پرونده ثبتی از سوی قائم‌مقام وزیر و معاون میراث فرهنگی طی احکام جداگانه‌ای ابلاغ شد.

وی بیان کرد: با ابلاغ این سه اثر منقول، تعداد آثار ثبتی این شهرستان به عدد ۲۴۵ رسید.

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰
مجیدرضا نوروزی

دکتر جواد گودرزی مدیر جهاد کشاورزی بروجرد: پیش‌بینی می‌شود امسال ۳۰ هزار تن گندم در شهرستان برداشت شود

گزارشگر مجیدرضا نوروزی ، خبرنگار بحرالعلوم نیوز ، 23تیر1401

دکتر جواد گودرزی مدیر جهاد کشاورزی بروجرد گفت: ۱۸۵ هزار قطعه طی یک ماه گذشته در شهرستان جوجه‌ریزی شده است.

دکترجواد گودرزی در جلسه ستاد تنظیم بازار بروجرد که روز گذشته در سالن جلسات فرمانداری شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: در یک ماه گذشته ۱۸۵ هزار قطعه جوجه ریزی در بروجرد جوجه‌ریزی شده است.

وی با بیان اینکه ۱۵۰ واحد مرغداری در شهرستان فعال هستند، تصریح کرد: مقدار جوجه ریزی در ماه‌های گذشته در شهرستان حدود ۹۰۰ هزار تا یک‌میلیون قطعه بوده است.

دکتر گودرزی مدیر جهاد کشاورزی بروجرد خاطرنشان کرد: چهار تعاونی مرغداران در شهرستان بروجرد، تأمین جوجه یک‌روزه و تأمین نهاده را بر عهده دارند.

مدیر جهاد کشاورزی بروجرد اضافه کرد: پیش‌بینی می‌شود امسال ۳۰ هزار تن گندم در شهرستان بروجرد برداشت شود، در این راستا ۱۰ هزار تن بذر گندم در شهرستان تولید می‌شود که در اختیار کشاورزان لرستان و کشور قرار می‌گیرد.

وی گفت: این ۳۰ هزار تن گندم توسط مراکز خرید، سیلوها ، کارخانه آرد و مرکز خرید روستای مگسان اشترینان از کشاورزان خریداری خواهد شد.

 

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰
مجیدرضا نوروزی

دیدار جمعی از هنرمندان و نویسندگان با سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بروجرد

گزارشگر محمد نوروزی ، خبرنگار بحرالعلوم نیوز ، 16تیر1401

امروز جمعی از هنرمندان و نویسندگان با سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بروجرد دیدار کردند.

در این دیدار دکتر علی یاری از نویسندگان و مفاخر بروجرد ضمن تبریک به حمید آقایی سرپرست جدید اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بروجرد، اظهار امیدواری کرد که وجود سرپرست جدید اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بروجرد منشاء خدمات بیش از پیش به هنرمندان و نویسندگان بروجرد باشد.

دکتر نوروزی مدیر مسئول هفته نامه بحرالعلوم نیز گفت: ضمن تبریک مسئولیت جدید به شما، امیدواریم از نشریات و خبرنگاران بیش از گذشته حمایت نمایید و با توجه به در پیش بودن روز شهادت خبرنگار شهیدمحمود صارمی و روز خبرنگار در 17 مرداد، شاهد برگزاری مراسمی باشکوه برای تجلیل از خبرنگاران شهرستان بروجرد باشیم.

آقای اسدی مدیر موسسه هنری شاتوت و پدیده نیز در این دیدار گفت: امیدوارم در این مسئولیت جدید نیز موفق باشید و موسسات هنری را مانند گذشته مورد حمایت قرار داده و شاهد پیشرفت بیشتری در زمینه هنری در شهرستان بروجرد باشیم.

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰
مجیدرضا نوروزی

انتصاب سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بروجرد

گزارشگر مجیدرضا نوروزی ، خبرنگار بحرالعلوم نیوز ، 15تیر1401

طی حکمی از سوی منصور احمدی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان، حمید آقایی به عنوان سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بروجرد منصوب شد.

حمید آقایی پیش از این معاونت امور هنری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بروجرد را عهده دار بوده است.
وی جایگزین نادر ارجمندی شد که اخیرا بازنشسته شده است.

تحریریه بحرالعلوم نیوز ضمن تبریک و آرزوی موفقیت برای جناب آقای حمید آقایی در مسئولیت جدیدشان ،  از تلاش های چندین ساله جناب آقای نادر ارجمندی قدردانی می کند.

 

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰
مجیدرضا نوروزی

برگزاری جلسه با اولیاء اعضای کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بروجرد

گزارشگر محمد نوروزی ، خبرنگار بحرالعلوم نیوز ، 10تیر1401

امروز جلسه ای با حضور اولیاء اعضای مرکز شماره  یک کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بروجرد برگزار شد.

مریم خاکی مسئول مرکز شماره  یک کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بروجرد در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار بحرالعلوم نیوز گفت: امسال تابستان بسیار پرکاری داریم و با برگزاری20کلاس در رشته های: خوشنویسی، چرتکه، نقاشی،طراحی، نقاشی، رباتیک، کارگاه مثبت اندیشی، کارگاه شعر و داستان و......با حضور 248 عضو فعال در این کلاسها و 459 عضو کتابخانه کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بروجرد، اوقات تابستان این اعضای کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بروجرد را پر کرده ایم.

مریم خاکی مسئول مرکز شماره  یک کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بروجرد افزود: کانون از 8صبح تا 14 هرروز پذیرای نوجوانان شهرستان بروجرد است.

وی افزود: امروز جلسه توجیهی درباره ساعات و نحوه برگزاری وایاب و ذهاب اعضای و....با والدین برگزار شد و به سئوالات اولیاء اعضای کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بروجرد درباره برگزاری کلاسهای تابسانی کانون پاسخ داده شد.

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰
مجیدرضا نوروزی

توزیع سبد معیشتی بین نیازمندان مرکز نیکوکاری و خیریه حسینیه بحرالعلوم بروجرد

گزارشگر مریم خاکی ، خبرنگار بحرالعلوم نیوز ، 9 تیر1401

امروز نهم تیر1401 تعداد 750سبد معیشتی بین نیازمندان مرکز نیکوکاری و خیریه حسینیه بحرالعلوم بروجرد توزیع گردید.

دکتر نوروزی رئیس هیات عامل مرکز خیریه و نیکوکاری بحرالعلوم گفت: این750 بسته معیشتی شامل:750کیلوگرم برنج،750 عدد مرغ گرم ، 750کیلو گرم قند و 750 کیلوگرم گوشت گرم گوسفند بود که به صورت بسته های معیشتی بین نیازمندان آبرومند تحت پوشش این مرکز نیکوکاری توزیع گردید.

وی افزود: به صورت ماهانه کمکهای نقدی و غیر نقدی مختلفی به نیازمندان به صورت کالا و یا خدمات و  پول نقد توزیع می گردد.

عمده این کمکها از خیرین شهرستان بروجرد جمع آوری می گردد.

بخشی از خدمات رایگان و فعالیت های  روزانه، ماهانه و سالانه مرکز خیریه و نیکوکاری حسینیه بحرالعلوم به صورت زیر است:

1-سرپرستی ایتام        2-تهیه و توزیع سبدکالا و بسته های حمایتی و معیشتی برای خانواده های بی بضاعت و مستمند. 3-تهیه جـهـیزیه برای نوعروسـان یتیم  و  دختران نیازمند. 4-پرداخت هزینه های تحصیلی و بورسـیه دانش آموزان و دانشجویان یتیم و بی بضاعت.  5-تهیه و توزیع نان، گوشت     و برنج  بین خانواده های نیازمند. 6-تهیه و توزیع پوشاک، کیف ،کفش، مانتو، چادر و....... 7- تامین هزینه های دارو، درمان ،آزمایشـگاه ، اقلام بهداشتی و....    8-ارائه خـدمات کارآفرینی و  اشتغال و معرفی به مراکز کاریابی و اشــتغال جهت کمک به خودکفـایی و اســتقلال این خانــواده ها. 9-حمایت حقوقی و مشاوره ای رایگان از خانــواده هـای نیازمند،با همکاری صمیمانه “کانون وکلا”و“وکلای نیکوکار” 10-برگزاری اردوهای فرهنگی،آموزشی، زیارتی، پرورشی و  تفریحـی برای دانـش آمـوزان بی بضـاعت و  ایتـام. 11-برگزاری کلاســهای آموزش خانواده و مشــاوره های فردی و گروهی با همکاری اســاتید مجرب.  12-برگزاری کلاسـهای آموزشـی ، درسـی و تقویتی با همکاری اسـاتید دانشـــگاه و دبیران آموزش و پرورش.    13-تهیه و توزیع لوازم منزل و اثاثیه خانگی مورد نیاز خانواده های نیازمند. 14-انجام تعمیـرات جزئـی و کلی ساختـمانی برای منازل خانواده های نیازمند.

و این خدمت رسانی ها  همچنان ادامه دارد...

از خیرین و نیکوکاران در سراسر کره خاکی استمداد کمک داریم.

تلفن همراه دکتر نوروزی برای تماس خیرین و نیکوکاران عزیز جهت مقدار و نحوه کمک به مرکز خیریه بحرالعلوم: 09122762257 

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰
مجیدرضا نوروزی

اجرای طرح ارتقاءامنیت اجتماعی دربروجرد

گزارشگر محمد نوروزی ، خبرنگار بحرالعلوم نیوز ، 4تیر1401

سرهنگ مهدی مهدوی کیا ،فرمانده انتظامی بروجرد، درتشریح این خبر به خبرنگار بحرالعلوم نیوز گفت:طرح ارتقاءامنیت اجتماعی وپاکسازی نقاط آلوده دربروجرد،پس ازهماهنگی بامقام قضایی توسط پلیس های تخصصی،کوپ و عوامل ستادی درسطح شهرستان به مرحله اجرادرآمد.
وی افزود:ماموران این فرماندهی بابرنامه ریزی مناسب وهدفمندطی۴۸ساعت گذشته موفق به کشف ۳۲فقره سرقت ودستگیری ۱۸سارق، جمع آوری ۱۰ معتادمتجاهر، دستگیری ۵ خرده فروش و کشف مقادیری موادمخدرشدند.
فرمانده انتظامی بروجرد توقیف ۱۵دستگاه خودرو و ۴دستگاه موتورسیکلت مختلف را ازدیگراقدامات این طرح عنوان کرد.
سرهنگ مهدوی کیا گفت:متهمان جهت سیرمراحل قانونی باتشکیل پرونده مقدماتی به مراجع ذی صلاح قضایی معرفی شدند.

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰
مجیدرضا نوروزی