محمد نوروزی ، خبرنگار بحرالعلوم نیوز ، 3 شهریور1401

مصطفی زبردست روز چهارشنبه در بازدید از شرکت داروسازی دامی فارمد پارس بروجرد افزود: این واحد داروسازی با تامین و تولید داروهای دامی نقش مهمی در رفع مشکلات دارویی استان و کشور دارد.

وی با اشاره به اینکه برخی از تولیدات این واحد داروسازی به خارج از کشور صادر می‌شود، اظهار داشت:  ارتباط این مجموعه داروسازی با سایر دستگاه‌های مرتبط موجب رفع بسیاری از مشکلات دارویی در بخش دامپروری و دامداری می‌شود.

مدیرکل دامپزشکی لرستان تاکید کرد:  ۹۰ قلم داروی دامی تولید ‌شده در این کارخانه در صنعت دامی کشور مورد استفاده قرار می گیرد.

زبردست از بخش های مختلف کارخانه، نحوه ورود مواد اولیه، سالن‌ تولید و انباره نگهداری محصول نهایی و ‌آزمایشگاههای مرتبط بازدید کرد.

کارخانه داروسازی زاگرس فارمد بروجرد بیش از ۱۳۵ قلم داروی انسانی و دامی تولید می کند که علاوه بر تامین نیاز داخل بخشی از محصولات این شرکت به خارج از کشور صادر می شود.

شرکت داروسازی زاگرس فارمد پارس در سال ۱۳۶۲ با نام داروسازی داملران، باهدف تولید داروهای دامپزشکی با مشارکت نیـروهای کارآمد و متـعهد در تخصص‌های دامپزشکی، داروسازی، شیمی، میکروبیولوژی و مهندسی با گرایش‌های گوناگون در استان لرستان و شهرستان بروجرد تأسیس گـردید و اکنون به­ عنوان یکی از بزرگترین مجموعه­ های بزرگ داروسازی کشور فعالیت دارد./ایرنا