مجیدرضا نوروزی ، مدیرمسئول و خبرنگار بحرالعلوم نیوز ،  06 آذر 1401

فرمانده‌کل سپاه با تأکید به اینکه بسیجیان عابد و زاهد، صادق، آمر به معروف و ناهی از منکر و سپر بلای ملت هستند، خاطرنشان کرد: ‌هرجا سختی باشد بسیجیان هستند، هرجا نیاز است برای امت اسلام شمشیر از نیام کشیده و به دشمنان هجوم برده شود بسیجیان پیشگام هستند.

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر سیستان وبلوچستان، سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی در اجتماع 15هزارنفری بسیجیان سیستان و بلوچستان در استادیوم دهکده المپیک زاهدان اظهار داشت: امروز برای من روزی پرافتخار و فراموش‌نشدنی است؛ خاطره دل‌انگیز حضور باشکوه امت واحده و حضور حماسه‌آفرین مردم سیستان و بلوچستان در خاطر بنده باقی خواهد ماند. ابتدا به روح بلند امام عظیم‌الشأن و مؤسس نهاد نیرومند بسیج مستضعفان درود الهی نثار می‌کنم و از خداوند متعال برای وجود شریف رهبر بسیجی، جانباز شجاع و حکیم امام خامنه‌ای سعادت و توفیق روزافزون مسئلت می‌کنم. محضر همه خانواده شهدایی که از ابتدای انقلاب برای دفاع از تمامیت ارضی و امنیت جامعه و این سرزمین بزرگ و حرمت نوامیس و سرافرازی مردمان عزیز این دیار جان خود را فدا کردند سلام و درود می‌فرستم و همچنین به روح بلند شهدای و به‌ویژه شهدای حوادث اخیر درود می‌فرستم و برای خانواده آنها صبر مسئلت دارم.

‌وی با بیان اینکه "اگر بخواهیم تصویر انسانی بسیاری از فضیلت‌ها را ترسیم کنیم به مردم سیستان و بلوچستان می‌رسیم"، افزود: ‌اگر بخواهیم نشانه شرف، کرامت، آزادگی و حرّیت را در سیمای انسان به‌تصویر بکشیم، یک سیستانی و بلوچستانی دقیقاً نشانه آن است. این مردم تجسم غیرت و دینداری و وفاداری هستند، مردمانی که پهلوانانی مثال‌زدنی هستند و خونگرم، باوقار، فداکار، شجاع، مؤمن، زحمتکش و مرزبان هستند، هم شیعه و هم سنی و هم سیستانی و هم بلوچ نشانه امت واحده هستند و اینجا روح وحدت جاری است.

فرمانده‌کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تصریح کرد: هنگامی که شیعیان و سنی‌ها در دفاع از مردمان این سرزمین کنار هم به شهادت می‌رسند و خون مؤمن‌ترین انسان‌ها همانند شوشتری‌ها و محمدزاده‌ها با برادران سنی خود در یک حادثه تروریستی با هم تلفیق می‌شود، اینجا منشأ یک وحدت ناگسستنی است.

سرلشکر سلامی با ابراز اینکه "اینجا سرزمینی است که انسان علاقه‌مند است پای آرزوها و آرمان‌های بلند مردمانش قربانی شود"، تصریح کرد: ‌اینجا جایی است که انسان دوست دارد به عهد خود وفا کند و وفای به عهد جزیی از ذات و سرشت مردمان این دیار است.

بسیجیان آمر به معروف و ناهی از منکرهستند

وی با بیان اینکه بسیج درخت تناور و مبارکی است که امام خمینی(ره) نهال مبارک آن را کاشت و رهبر معظم انقلاب این نهال مبارک را به درختی تناور تبدیل کردند، ادامه داد: ‌بسیجیان اصحاب رسول خدا(ص) هستند. بسیجیان با دشمنان خدا سرسخت و با آنها در ستیز‌ند، مانند صخره‌های سخت مقاوم و شکست‌ناپذیرند، اما مقابل مؤمنان مهربان و نرم‌خو هستند، سرشت نبوی در بدنه بسیج جاری است.

فرمانده‌کل سپاه با تأکید به اینکه بسیجیان عابد و زاهد، صادق، آمر به معروف و ناهی از منکر و سپر بلای ملت هستند، خاطرنشان کرد: ‌هرجا سختی باشد بسیجیان هستند، هرجا نیاز است برای امت اسلام شمشیر از نیام کشیده و به دشمنان هجوم برده شود بسیجیان پیشگام هستند. بسیج در طول 43 سال تاریخ انقلاب خالق بزرگترین حماسه‌ها بوده است. در دوران دفاع مقدس بسیجیان در سخت‌ترین شرایط به قلب دشمنان زدند تا سرزمین‌های اشغال‌شده را پس بگیرند و سرانجام اراده این ملت بزرگ را بر خیل عظیم دشمنان تحمیل کنند و دشمنان را بشکنند.