محمد نوروزی ، خبرنگار بحرالعلوم نیوز ، 02  مرداد 1402

معاون استاندار لرستان و فرماندار بروجرد گفت: در راستای ساماندهی وضعیت اجاره بها و کنترل قیمت مسکن طرح پایش و نظارت بر فعالیت مشاوران املاک و بنگاه‌های معاملات ملکی در بروجرد آغاز شد.

مسلم مرادی روز یکشنبه در جلسه رسیدگی به مشکلات واحدهای مشاور املاک و بنگاه‌های معاملات ملکی در فرمانداری بروجرد اظهار کرد: اگر در طرح نظارتی مشخص شود بنگاهی فاقد پروانه کسب بوده و یا مبالغی بیشتر از درصد تعیین شده کمیسیون دریافت کرده و یا تخلفات دیگری مرتکب شده باشد، به شدت با آن برخورد خواهد شد.

وی افزود: تاکنون بیش از ۱۵۰ واحد صنفی مورد بازرسی قرار گرفته که از این تعداد حدود ۵۰ پرونده تخلفاتی تشکیل و یک واحد نیز به دلیل نداشتن مجوز پلمب شد.

فرماندار بروجرد بیان کرد: با توجه به شرایط اقتصادی مردم، از شهروندان انتظار می‌رود در فصل جابجایی رعایت حال مستاجرها را بکنند و از پیشنهاد دادن قیمت‌های نامتعارف و کرایه‌های سنگین تا حد امکان خودداری نمایند.

مرادی اضافه کرد: طرح نظارت و بازرسی بر فعالیت مشاوران املاک و بنگاه‌های معاملات ملکی در سطح شهرستان همچنان ادامه خواهد داشت.

وی ادامه داد: در طرح تشدید برخورد با مشاوران املاک سه تیم بازرسی از اداره صمت، تعزیرات حکومتی، اصناف و پلیس نظارت بر اماکن عمومی، فعالیت دارند.