مریم خاکی ، خبرنگار بحرالعلوم نیوز ، 07  شهریور 1402

شهردار بروجرد روز دوشنبه در آیین افتتاح جاده سلامت تپه شهدا و باغ فدک بروجرد افزود: برای احداث فاز اول جاده سلامت تپه شهدا و فاز دوم جاده سلامت باغ فدک بروجرد ۷۲۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

یحیی عیدی بیرانوند اظهار کرد: برای فاز یک اجرای پیاده راه ساحلی و بهسازی و نور پردازی باغ فدک ۳۷۰ میلیارد ریال هزینه شد.

وی اضافه کرد: همچنین برای اجرای فاز ۲ جاده سلامت و برج‌های نوری تپه شهدای گمنام ۳۵۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

شهردار بروجرد ادامه داد: ظرفیت‌های گردشگری بروجرد با اجرای طرح‌های موجود افزایش می‌یابد.

عیدی بیرانوند اظهار کرد: طرح‌های گردشگری جاده سلامت تپه شهدا در سه فاز با حدود ۴۶ هکتار است که به زودی ظرفیت گردشگری آن تکمیل می‌شود.

وی بیان کرد: نور پردازی تپه شهدا تاکنون ۱۰۰ میلیارد ریال هزینه شده و ۵۰ میلیارد ریال دیگر نیز در دست اجرا است.

شهردار بروجرد گفت: در اطراف تپه شهدا دره نشاط وجود دارد که مشاور در حال بررسی طرح برای نصب پل معلق است.

عیدی بیرانوند افزود: تل سیژ و مجموعه هتل گردان برای رونق گردشگری در تپه شهدا احداث خواهد شد.

وی اظهار کرد: امسال هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال آسفالت در سطح شهر بروجرد انجام شده و هم اکنون ۱۲ تبم کار آسفالت را در شهر انجام می دهند.

فرماندار ویژه شهرستان بروجرد گفت: دولت سال دوم خود را پایان داد و با عضویت در گروه بریکس، اقدامات خوبی انجام می‌شود که مشکلات اقتصادی را حل و فصل خواهد کرد.

مسلم مرادی افزود: دولت در حال پاسخگویی و ترمیم است و در حال کمک به شهرداری ی ها است و با صدور مجوز کسب و کار در طول سه روز در حال رونق کسب و کار است، وضعیت اقتصادی در ماه های آینده رو به اصلاح است.

وی با بیان اینکه رویکرد دولت مساعدت و تعامل است، اضافه کرد: دولت مردمی همواره به دنبال رونق کار مردم است، امروز شهرداری و شورای شهر همه تلاش خود را برای ایجاد نشاط اجتماعی انجام می‌دهند.

فرماندار بروجرد گفت: در حوزه خدمات شهری از جمله ترافیک، رفع سد معبر، گردشگری و آسفالت معابر و خیابان‌ها اقدامات خوبی توسط شهرداری انجام شده است.

رییس شورای اسلامی شهر بروجرد گفت: طرح‌های شهرداری بروجرد برای رفاه حال شهروندان است زیرا در حکومت اسلامی ایران خدمت به مردم عبادت است.

محمد پاپی نژاد افزود: امروز افتخار خدمت رسانی به مردم در شهرداری و شورای اسلامی شهر ایجاد شده و رضایتمندی مهمترین عامل کار جهادی در شورا و شهرداری بروجرد است.

وی اظهار کرد: زمینه کار و فعالیت در شهر بروجرد وجود دارد، در چند ماه آینده شاهد اقدامات خوب شهرداری و شورا برای ارتقا سطح گردشگری خواهیم بود.