گزارشگر محمد نوروزی ، خبرنگار بحرالعلوم نیوز ، 05 مرداد 1401

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور؛ در راستای گسترش تعاملات و همکاری‌های دستگاه قضایی با ستاد امر به معروف و نهی از منکر جهت افزایش حمایت‌های قضایی از آمران به معروف و ناهیان از منکر، حجت‌الاسلام والمسلمین سید علی خان‌محمدی معاون اجتماعی و مطالبه‌گری و سخنگوی ستاد امر به معروف و نهی از منکر با حضور در دادگستری کل استان تهران با علی القاصی‌مهر رئیس کل دادگستری استان تهران و رئیس مجتمع ویژه مفاسد اقتصادی دیدار و گفتگو کرد.

حجت‌الاسلام خان محمدی در این دیدار ضمن گرامیداشت ایام رجبیه و تشکر از حمایت قوه قضائیه گفت: یکی از مطالبات به حق مردمی از قوه عدلیه نظارت و برخورد جدی با گلوگاه‌های فساد در سیستم اداری می‌باشد.

وی اظهار داشت: ستاد امر به معروف و نهی از منکر انتظار دارد که قوه قضائیه از تشکل‌ها و احیاگران امر به معروف و نهی از منکر حمایت همه جانبه کند.

معاون اجتماعی و مطالبه‌گری ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور افزود: یکی از دغدغه و مطالبات ستاد از دستگاه قضا در بحث قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر که در جلسه‌ی رؤسای ستاد امر به معروف و نهی از منکر با رئیس دستگاه قضا به آن تأکید شد؛ رسیدگی به پرونده‌های این چنینی در شعبات ویژه و با استفاده از قضات تخصصی که شناخت کامل نسبت به این دو فریضه دارند می‌باشد.

سخنگوی ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور گفت: طبق اصل ۸ قانون اساسی، امر به معروف و نهی از منکر وظیفه همگانی است و کسی حق ندارد به آمر به معروف و ناهی از منکر توهین کند.

وی اظهار کرد: یکی دیگر از مطالبات جدی مردمی از دستگاه قضا برخورد جدی و قاطع با هنجارشکنان و نقاط فساد خیز استان تهران است.

در پایان جلسه حجت‌الاسلام خان محمدی معاون اجتماعی و مطالبه‌گری ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور از دکتر القاصی‌مهر رئیس دادگستری استان تهران که از زمانی که عهده‌دار این سمت شدند به صورت جهادی تمام تلاش خود را در راستای احیای فریضتین و حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر کردند تقدیر و تشکر کرد.